Program TV

Niedziela (2017-04-30)

Poniedziałek (2017-05-01)

Wtorek (2017-05-02)

     
6:00

Ric Savage jest byłym zawodowym zapaśnikiem. Teraz jest łowcą skarbów. Razem ze swoim zespołem wyrusza na poszukiwania kosztowności ukrytych w ogródkach Amerykanów. Ric i jego ludzie są w Jamestown. Przekonają się tam, że bogaci właściciele domów nie są zainteresowani wykopaliskami w ogródkach. Następnie udadzą się nad ...

6:25

Ric Savage jest byłym zawodowym zapaśnikiem. Teraz jest łowcą skarbów. Razem ze swoim zespołem wyrusza na poszukiwania kosztowności ukrytych w ogródkach Amerykanów. Huragan Katrina wyrządził olbrzymie szkody. Mieszkańcy nie chcą więc pozwolić Ricowi na poszukiwania skarbów w ich niedawno wyremontowanych domach i ogrodach. ...

6:00
Militarny ranking - Przywódcy Wielka Brytania 2016

W tym odcinku widzowie poznają sylwetki największych wojennych przywódców w historii. Twórcy oprą swoje informacje na historycznych archiwach oraz rozmowach z ekspertami.

6:00

Cykl programów prezentujących przebieg najważniejszych walk, jakie rozgrywały się na przełomie XIX i XX wieku, widzianych z perspektywy zwykłych żołnierzy. Dzięki połączeniu archiwalnych nagrań filmowych z komputerowymi rekonstrukcjami twórcom udało się odtworzyć atmosferę grozy i ciągłego napięcia oraz niezwykłą odwagę ...

6:50

Czołówka powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie stała się głównym ośrodkiem produkcji filmowej. Tworzono w niej Polską Kronikę Filmową i dziesiątki filmów propagandowych. W programie można będzie zobaczyć najciekawsze materiały wytwórni.

6:50

'Czołówka' powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie tworzono w niej m.in. Polską Kronikę Filmową. Materiał filmowy, na którym uwieczniono defiladę na tysiąclecie Państwa Polskiego, próbując tuszować prawdziwy sens jubileuszu, czyli millenium chrztu Polski. W dokumencie armia PRL, zostaje przedstawiona ...

7:15

Richard Machowicz, były żołnierz elitarnej jednostki US Navy SEAL, prezentuje historię wielu rodzajów broni. Przybliża widzom sposoby działania tych śmiercionośnych urządzeń, a także przedstawia najnowsze wynalazki militarne. W tym odcinku Richard Machowicz testuje broń, która pozwoli przetrwać na każdym współczesnym polu ...

7:00
Militarny ranking - Tajne operacje Wielka Brytania 2016

W dzisiejszym odcinku poznamy największe tajemnice wojskowe XX wieku. Począwszy od "Wielkiego Spisku Fenolowego" po operację Fortitude, mającą odwrócić uwagę Niemców od lądowania w Normandii w 1944 roku.

7:15

Historie najważniejszych bitew z ostatnich kilku wieków, które wpłynęły na bieg cywilizacji. Interesujące spojrzenie na technikę wojenną i broń z czasów bitwy pod Hastings w 1066 roku. Historia podboju normańskiego, który na zawsze zmienił dzieje Anglii.

7:40

Historie najważniejszych bitew z ostatnich kilku wieków, które wpłynęły na bieg cywilizacji. Bitwa na polach Bosworth, w której wojska Henryka VII pokonały armię króla Ryszarda III, zakończyła wojnę Dwóch Róż. Był to początek dynastii Tudorów w Anglii. Anglia stała się mocarstwem.

8:05

Analiza czterech wynalazków, które zmieniły współczesny świat - telefonu komórkowego, samochodu, samolotu i wieżowca. Zobaczymy, jak często zbieg okoliczności przyczynia się do powstania rzeczy, która wkrótce odmieniły bieg historii. Autorzy programu pokażą, jak te niezwykłe wynalazki stały się integralną częścią naszego ...

8:00

George Patton, Gieorgij Żukow oraz Dwight Eisenhower są jednymi z największych dowódców wojskowych XX wieku. Każdy z nich znakomicie rozumiał wojnę - zarówno w zakresie strategii, jak i taktyki.

8:05
Kiedy Rzym rządził Egiptem - film dokumentalny

Egipt w schyłkowej fazie panowania Kleopatry opanowany został przez zdrady i brutalne walki. Rzymianie zdobyli kraj faraonów w poszukiwaniu skarbów.

9:00
Łowcy staroci - odc. 8Wielka Brytania

Poszukiwacz skarbów i właściciel jednego z największych sklepów z antykami na terenie Wielkiej Brytanii, Drew Pritchard, zabiera widzów w niezwykłą podróż do świata przedmiotów z ubiegłych wieków, które nadal zachowały swój niepowtarzalny styl. Drew Pritchard, mistrz w ratowaniu staroci, przetrząsa fort z czasów ...

9:00
9:00
Na tropie złotego pociągu - film dokumentalny, Polska 2016

Film przybliża fakty i legendy związane ze sprawą rzekomego odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który zaginął pod koniec II wojny światowej na Dolnym Śląsku.

10:00

Zestawienie najsłynniejszych typów broni i uzbrojenia w historii wojen: od torped i wyrzutni granatów przeciwpancernych po gazy bojowe i bombę atomową.

10:00
Militarny ranking - Czołgi Wielka Brytania 2016
10:00

Sylwetki pięciu znanych polityków - Johna F. Kennedy'ego, Borysa Jelcyna, Winstona Churchilla, Anthony'ego Edena i Ronalda Reagana - ukazane poprzez pryzmat problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, z którymi się borykali. Autorzy programu przeprowadzają dochodzenie w sprawie brytyjskiego premiera Anthony'ego Edena, który był ...

11:00

Seria przedstawia kulisy politycznej kariery i życia prywatnego führera. Analizie zostanie poddana jego droga na szczyt władzy, osobowość, sposób komunikowania się z ludźmi oraz styl bycia. Widzowie dowiedzą się, z kim ze swojego najbliższego otoczenia Adolf Hitler lubił przebywać, a kogo nienawidził. Poznają mechanizmy ...

11:00

Bardzo mało znane nagrania i rozmowy z ekspertami. Autorzy serialu starają się wytypować samolot, który wywarł największy wpływ na historię lotnictwa - od P-51 Mustang do Harriera.

11:00

Niezwykła wyprawa na dno oceanu mająca na celu poznanie tajemnic morskich głębin. Widzowie zostaną zabrani do tajemniczych miejsc, często na międzynarodowe wody, gdzie ekipa przygotowująca program poszukuje największych zagubionych skarbów. Zespół składa się z badaczy, oceanologów, archeologów, konserwatorów zabytków, ...

   
12:00

W lutym 1941 roku wiele kobiet w Wielkiej Brytanii dostało wezwanie do wojska. Ofensywa aliancka w Afryce Północnej została zatrzymana przez marszałka Rommla.

12:00
Militarny ranking - Bitwy Wielka Brytania 2016

Odcinek poświęconym najważniejszym bitwom XX wieku, które zmieniły bieg historii: od bitwy nad Sommą przez desant w Normandii aż po pierwszą Wojnę w Zatoce.

12:00

Niezwykła wyprawa na dno oceanu mająca na celu poznanie tajemnic morskich głębin. Widzowie zostaną zabrani do tajemniczych miejsc, często na międzynarodowe wody, gdzie ekipa przygotowująca program poszukuje największych zagubionych skarbów. Zespół składa się z badaczy, oceanologów, archeologów, konserwatorów zabytków, ...

12:30

Brytyjczycy pokonali Włochów w bitwie o przylądek Matapan. Po podpisaniu ustawy Lend-Lease w marcu 1941 roku pięćdziesiąt niszczycieli USA wyruszyło na pomoc Anglii.

13:00
Jałta - sekretny pakt - film dokumentalny

Program zajmuje się poruszającą historią milionów Rosjan, Litwinów, Ukraińców, Łotyszy i Estończyków, którzy na mocy postanowień z Jałty zostali wbrew swojej woli odesłani do ZSRR.

13:00
Militarny ranking - Wynalazki Wielka Brytania 2016

Wojny od zawsze miały ogromne oddziaływanie na przyśpieszony rozwój techniki. Penicylina, pierwsze operacje plastyczne, rozwój Internetu: które z tych wynalazków miały największy wpływ na nasze życie.

13:00

W tym 11-odcinkowym serialu Discovery Word wraz z Odyssey Marine Exploration przenosi widzów na dno oceanu, gdzie szuka skarbów we wrakach. Zbliża się koniec sezonu poszukiwań, nadciąga też zła pogoda. Załoga Odyssey przygląda się swoim planom o roboczej nazwie "Specncer". Poszukiwacze mają ostatnią szansę, aby prześlizgnąć ...

14:00

Autorzy serii przypominają, jak wyglądały początki powstawania najbardziej przełomowych wynalazków. W tym odcinku dowiemy się, jak przebiegała historia użytkowania przez człowieka konia, roweru i motocykla.

14:00
Militarny ranking - Okręty Wielka Brytania 2016

Od niemieckich U-Bootów i okrętów desantowych używanych podczas lądowania w Normandii po lotniskowce typu Nimitz. W dzisiejszym odcinku poznamy najważniejsze okręty wojenne XX wieku.

14:00
Złoto Hitlera - film dokumentalny

Nieznane epizody historii. Grupa współczesnych poszukiwaczy przygód na tropie tajemniczej działalności nazistów w Afryce Wschodniej podczas kampanii II wojny światowej.

14:30

Autorzy serii przypominają, jak wyglądały początki powstawania najbardziej przełomowych wynalazków. Autorzy serii przypomną historię samurajów, rycerzy i żołnierzy sił specjalnych.

15:00
Exodus. Księga cudów - film dokumentalny

Panel ekspertów analizuje zjawiska zachodzące w przyrodzie i w naukowy sposób stara się wyjaśnić rzeczy z pozoru niewytłumaczalne.

15:00

Zestawienie najsłynniejszych typów broni i uzbrojenia w historii wojen: od torped i wyrzutni granatów przeciwpancernych po gazy bojowe i bombę atomową.

15:00

Trzynastoodcinkowa seria prezentująca przełomowe bitwy, misje i inne wydarzenia, które miały miejsce podczas najnowszych konfliktów zbrojnych. Historie przedstawiane są z punktu widzenia uczestników owych zdarzeń. Serial obejmuje historię od czasów wojny w Korei po współczesne walki w Iraku. Żołnierze koalicji muszą wezwać ...

16:00

Jak powszechnie wiadomo, historia pełna jest półprawd, dociekań i spekulacji. Wraz z upływem czasu wydarzenia zostają zniekształcone, a fakty i szczegóły - zatuszowane. Twórcy kolejnej serii programu podjęli się skomplikowanego zadania, które polega na uporządkowaniu historycznej wiedzy. Ponownie program poprowadzi Jamie Kaler - ...

16:00
Militarny ranking - Przywódcy Wielka Brytania 2016

W tym odcinku widzowie poznają sylwetki największych wojennych przywódców w historii. Twórcy oprą swoje informacje na historycznych archiwach oraz rozmowach z ekspertami.

16:00

Michael Manousakis realizuje marzenia wymagających klientów. Klaus, zamożny właściciel klubu nocnego pragnie wzbogacić swoją imponującą kolekcję aut o kabriolet hummera. Michael Manousakis próbuje zrealizować jego marzenie.

16:30
Ameryka: Prawda i mity - Czarne charaktery USA 2017
Prow. Jamie Kaler

Jak powszechnie wiadomo, historia pełna jest półprawd, dociekań i spekulacji. Wraz z upływem czasu wydarzenia zostają zniekształcone, a fakty i szczegóły - zatuszowane. Twórcy kolejnej serii programu podjęli się skomplikowanego zadania, które polega na uporządkowaniu historycznej wiedzy. Ponownie program poprowadzi Jamie Kaler - ...

17:00

Doświadczony szermierz i promotor zespołów rockowych Paul Shull przedstawia najgroźniejsze rodzaje broni w historii sztuki wojennej, od mieczy po potężne czołgi. Pomaga mu w tym pragnąca zachować anonimowość grupa ekscentrycznych historyków, detektywów i kolekcjonerów broni. Paul przekona się także, jak każda z broni ...

17:00
Militarny ranking - Tajne operacje Wielka Brytania 2016

W dzisiejszym odcinku poznamy największe tajemnice wojskowe XX wieku. Począwszy od "Wielkiego Spisku Fenolowego" po operację Fortitude, mającą odwrócić uwagę Niemców od lądowania w Normandii w 1944 roku.

17:00
Łowcy staroci - odc. 8Wielka Brytania

Poszukiwacz skarbów i właściciel jednego z największych sklepów z antykami na terenie Wielkiej Brytanii, Drew Pritchard, zabiera widzów w niezwykłą podróż do świata przedmiotów z ubiegłych wieków, które nadal zachowały swój niepowtarzalny styl. Drew Pritchard, mistrz w ratowaniu staroci, przetrząsa fort z czasów ...

 

Program TV na wieczór

 
18:00

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

18:00

George Patton, Gieorgij Żukow oraz Dwight Eisenhower są jednymi z największych dowódców wojskowych XX wieku. Każdy z nich znakomicie rozumiał wojnę - zarówno w zakresie strategii, jak i taktyki.

18:00
Premiera - Ucieczka z Berlina - film dokumentalny

Dokument o uciekinierach przez Mur Berliński. Historie ludzi, którzy ryzykowali wszystko, by spróbować nowego, lepszego i szczęśliwego życia na Zachodzie.

19:00

Doświadczony szermierz i promotor zespołów rockowych Paul Shull przedstawia najgroźniejsze rodzaje broni w historii sztuki wojennej, od mieczy po potężne czołgi. Pomaga mu w tym pragnąca zachować anonimowość grupa ekscentrycznych historyków, detektywów i kolekcjonerów broni. Paul przekona się także, jak każda z broni ...

19:00
19:00

Seria przedstawia kulisy politycznej kariery i życia prywatnego führera. Analizie zostanie poddana jego droga na szczyt władzy, osobowość, sposób komunikowania się z ludźmi oraz styl bycia. Widzowie dowiedzą się, z kim ze swojego najbliższego otoczenia Adolf Hitler lubił przebywać, a kogo nienawidził. Poznają mechanizmy ...

20:00
Militarny ranking - Przywódcy Wielka Brytania 2016

W tym odcinku widzowie poznają sylwetki największych wojennych przywódców w historii. Twórcy oprą swoje informacje na historycznych archiwach oraz rozmowach z ekspertami.

20:00
Militarny ranking - Czołgi Wielka Brytania 2016
20:00
Ciekawość - Nefretete USA 2011
Wyk. Josh Charles jako Narrator, Martin Sheen jako Himself -...

Cykl, w którym znani naukowcy poszukują odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Każdy odcinek poświęcony jest innemu zagadnieniu. Oprócz wysokiej klasy naukowców w przygotowanie programu zaangażowały się takie amerykańskie gwiazdy jak: Morgan Freeman, Michelle Rodriguez, Maggie Gyllenhaal czy Morgan Spurlock. Jako gospodarze ...

21:00

W 1945 roku nastał upragniony pokój, a zimna wojna jeszcze się nie zaczęła, mieszkańcy Europy mieli nadzieję na trwały pokój. Zamiast tego znaleźli się na krawędzi apokalipsy. W dokumencie prezentowane są unikatowe materiały archiwalne przedstawiające trudne czasy pierwszych lat pokoju. To wtedy rozgrywały się jedne z ...

21:00
Na tropie złotego pociągu - film dokumentalny, Polska 2016

Film przybliża fakty i legendy związane ze sprawą rzekomego odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który zaginął pod koniec II wojny światowej na Dolnym Śląsku.

21:00
Największy samolot Hitlera - film dokumentalny, Niemcy 2014

W 2012 roku u wybrzeży Sardynii nurkowie znaleźli wrak starego, ogromnego samolotu. Jest to spoczywający na głębokości 65 metrów messerschmitt Gigant, największy samolot z czasów II wojny światowej.

22:00

Serial prezentuje najbardziej nikczemne wynalazki człowieka tworzone tylko po to, by prowadzić do bolesnej śmierci. Twórcy programu pokażą nam działanie tych okrutnych urządzeń stojących często na bardzo wysokim poziomie technicznym. Zbadamy pomysłowe rozwiązania stojące za niektórymi konstrukcjami, które budziły w ...

22:00
Ostatnia kryjówka Bin Ladena - film dokumentalny, USA 2012

W czasie zamachu na przywódcę Al-Kaidy w 2011 roku komandosom z oddziału SEAL Team 6 udało się odnaleźć i skonfiskować liczne twarde dyski, komputery oraz prywatne dokumenty. Autorzy filmu opowiedzą o ich zawartości. To co tam znaleziono okazało się bardziej zaskakujące niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

22:00

Jak powszechnie wiadomo, historia pełna jest półprawd, dociekań i spekulacji. Wraz z upływem czasu wydarzenia zostają zniekształcone, a fakty i szczegóły - zatuszowane. Twórcy kolejnej serii programu podjęli się skomplikowanego zadania, które polega na uporządkowaniu historycznej wiedzy. Ponownie program poprowadzi Jamie Kaler - ...

22:30

Jak powszechnie wiadomo, historia pełna jest półprawd, dociekań i spekulacji. Wraz z upływem czasu wydarzenia zostają zniekształcone, a fakty i szczegóły - zatuszowane. Twórcy kolejnej serii programu podjęli się skomplikowanego zadania, które polega na uporządkowaniu historycznej wiedzy. Ponownie program poprowadzi Jamie Kaler - ...

23:00
Dzień, w którym umarł Hitler - film dokumentalny

Ostatnie godziny życia Hitlera w bunkrze w Berlinie zobrazowane za pomocą rzadko pokazywanych archiwalnych filmów i rekonstrukcji. W filmie przedstawiono także fragmenty rozmów ze świadkami wydarzeń.

23:00

Twórcy serii prezentują fakty, których próżno szukać w podręcznikach historii. Szczegóły od lat ignorowane przez historyków oraz skrzętnie skrywane, niewygodne sekrety dotyczące przeszłości nareszcie ujrzą światło dzienne. Widzowie poznają nieznaną dotąd stronę historii - od tajnych stowarzyszeń, przez sekrety słynnych ...

23:00
Najemnicy - Upadek Kadafiego Wielka Brytania 2013

Serial przybliżający pełen tajemnic świat żołnierzy wykonujących swoja pracę za pieniądze. Autorzy próbują ustalić, jakie oczekiwania i obawy wiążą się z wykonywaniem tego rodzaju usług. W odcinku przedstawione zostaną kulisy negocjacji pułkownika Muammara Kadafiego z grupą zagranicznych najemników. Mieli oni wspierać ...

00:00

Tajemnicze wydarzenia historyczne poddane szczegółowej analizie. Twórcy programu sprawdzają, czy najnowsze badania archeologiczne, dowody sądowe, odkryte fotografie, artefakty oraz wywiady z naocznymi świadkami i ekspertami pomagają w rozwiązaniu licznych zagadek przeszłości. Specjaliści tworzą animacje komputerowe, aby cofnąć ...

00:00

Ranking najgroźniejszych seryjnych morderców stworzony na podstawie "skali zła" autorstwa Michaela Stone'a, wykładowcy Columbia University, psychiatry i psychologa sądowego. Według tej skali, biorąc pod uwagę informacje na temat danej osoby i jej przewinień, przestępcom przyznaje się od 1 do 22 punktów. W dokumencie zaprezentowano ...

00:00

Ranking najgroźniejszych seryjnych morderców stworzony na podstawie "skali zła" autorstwa Michaela Stone'a, wykładowcy Columbia University, psychiatry i psychologa sądowego. Według tej skali, biorąc pod uwagę informacje na temat danej osoby i jej przewinień, przestępcom przyznaje się od 1 do 22 punktów. W dokumencie zaprezentowano ...

1:00

Ric Savage jest byłym zawodowym zapaśnikiem. Teraz jest łowcą skarbów. Razem ze swoim zespołem wyrusza na poszukiwania kosztowności ukrytych w ogródkach Amerykanów. Ric Savage i jego zespół podążają "szlakiem łez" w górach Cherokee w poszukiwaniu skarbów i przedmiotów należących do północnoamerykańskich Indian. Co tym ...

1:00
Godzina zero - Operacja "Pewna śmierć" Kanada, Wielka Brytania 2006

Trzecia seria programów opisujących zdarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich sześćdziesięciu minutach poprzedzających najbardziej dramatyczne epizody historii. Autorzy wykorzystują archiwalne materiały filmowe, wywiady ze świadkami zdarzeń bądź osobami, które bezpośrednio brały w nich udział. Dzięki temu możliwa staje się ...

1:00
Godzina zero - Strzelanina w Hollywood Kanada, Wielka Brytania 2006

Trzecia seria programów opisujących zdarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich sześćdziesięciu minutach poprzedzających najbardziej dramatyczne epizody historii. Autorzy wykorzystują archiwalne materiały filmowe, wywiady ze świadkami zdarzeń bądź osobami, które bezpośrednio brały w nich udział. Dzięki temu możliwa staje się ...

1:30

Ric Savage jest byłym zawodowym zapaśnikiem. Teraz jest łowcą skarbów. Razem ze swoim zespołem wyrusza na poszukiwania kosztowności ukrytych w ogródkach Amerykanów. Ric Savage i jego ekipa są w Ashville w Północnej Karolin, gdzie prowadzą poszukiwania przedmiotów należących do bimbrowników z czasów prohibicji. Czy tym razem ...

2:00

Doświadczony szermierz i promotor zespołów rockowych Paul Shull przedstawia najgroźniejsze rodzaje broni w historii sztuki wojennej, od mieczy po potężne czołgi. Pomaga mu w tym pragnąca zachować anonimowość grupa ekscentrycznych historyków, detektywów i kolekcjonerów broni. Paul przekona się także, jak każda z broni ...

2:00

Czołówka powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie stała się głównym ośrodkiem produkcji filmowej. Tworzono w niej Polską Kronikę Filmową i dziesiątki filmów propagandowych. W programie można będzie zobaczyć najciekawsze materiały wytwórni.

2:24

Autorzy serii przypominają, jak wyglądały początki powstawania najbardziej przełomowych wynalazków. Kulisy procesu najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W dzisiejszym odcinku bardzo animowana historia aktorstwa.

2:00

Czołówka powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie stała się głównym ośrodkiem produkcji filmowej. Tworzono w niej Polską Kronikę Filmową i dziesiątki filmów propagandowych. W programie można będzie zobaczyć najciekawsze materiały wytwórni.

2:24

Autorzy serii przypominają, jak wyglądały początki powstawania najbardziej przełomowych wynalazków. Kulisy procesu najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W dzisiejszym odcinku fascynująca historia Chin.

2:48

'Czołówka' powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie tworzono w niej m.in. Polską Kronikę Filmową. Film ze szkolenia prowadzonego przez Ludowe Wojsko Polskie dla Egipcjan, którzy szykowali się do walki z Izraelem. Z arabskich oddziałów pochodzili przyszli zamachowcy z Igrzysk w Monachium.

2:48

Komik David Baddiel wyrusza w jedyną w swoim rodzaju wyprawę do Chin. Na miejscu poznaje sekrety jedwabiu, który był przyczyną śmierci niejednego człowieka, a także odwiedza jaskinie pełne skarbów. Komik David Baddiel podróżuje po Kaukazie, który w przeszłości był ważnym skrzyżowaniem na Jedwabnym Szlaku. Co doprowadziło do ...

2:48

Szóstka poszukiwaczy złota jednoczy siły, licząc, że uda się im ustalić położenie zaginionego złota. Legendy głoszą, że spoczywa ono w samym sercu niedostępnych gór Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, a strzeże go śmiercionośna klątwa. W ciągu ostatnich stu lat wielu śmiałków straciło życie, próbując zlokalizować i ...

3:12

'Czołówka' powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie tworzono w niej m.in. Polską Kronikę Filmową. Zakłamany obraz pielgrzymki papieskiej w 1983 r. . Wyłania się z niego fałszywy wizerunek Polski w stanie wojennym i portret Jana Pawła II jako 'podżegacza i wichrzyciela'.

3:36
Godzina zero - Zatonięcie promu "Estonia" Wielka Brytania, Kanada 2005

Seria programów opisujących to, co działo się w ostatnich sześćdziesięciu minutach poprzedzających jakieś dramatyczne wydarzenia. Rekonstrukcja ostatniej godziny tragicznej podróży promu. Odtworzony na podstawie dowodów przebieg wydarzeń pokazuje przyczyny tragedii oraz losy pasażerów.

3:36

Żołnierze, który walczą o naszą wolność, ryzykują własnym życiem. W programie widzowie prześledzą przebieg bitew z najnowszej historii, wraz z ich uczestnikami. Kolejne odcinki pokażą, jak ci dzielni i niezłomni wojownicy walczyli z wrogiem, kładąc na szali swoje życie. Pojawi się odpowiedź na pytanie o uczucia, które ...

3:36

Żołnierze, który walczą o naszą wolność, ryzykują własnym życiem. W programie widzowie prześledzą przebieg bitew z najnowszej historii, wraz z ich uczestnikami. Kolejne odcinki pokażą, jak ci dzielni i niezłomni wojownicy walczyli z wrogiem, kładąc na szali swoje życie. Pojawi się odpowiedź na pytanie o uczucia, które ...

4:24

Druga bitwa o Faludżę pod kryptonimem Phantom Fury była zajadłą walką o każdy pojedynczy dom i ulicę, która trwała przez siedem potwornych tygodni.

4:24

Trzynastoodcinkowa seria prezentująca przełomowe bitwy, misje i inne wydarzenia, które miały miejsce podczas najnowszych konfliktów zbrojnych. Historie przedstawiane są z punktu widzenia uczestników owych zdarzeń. Serial obejmuje historię od czasów wojny w Korei po współczesne walki w Iraku. Odcinek omawiający krwawe walki, jakie ...

4:24

Trzynastoodcinkowa seria prezentująca przełomowe bitwy, misje i inne wydarzenia, które miały miejsce podczas najnowszych konfliktów zbrojnych. Historie przedstawiane są z punktu widzenia uczestników owych zdarzeń. Serial obejmuje historię od czasów wojny w Korei po współczesne walki w Iraku. Od kilku dni żołnierze USA atakują ...

5:12

Ric Savage jest byłym zawodowym zapaśnikiem. Teraz jest łowcą skarbów. Razem ze swoim zespołem wyrusza na poszukiwania kosztowności ukrytych w ogródkach Amerykanów. Ric Savage i jego zespół podążają "szlakiem łez" w górach Cherokee w poszukiwaniu skarbów i przedmiotów należących do północnoamerykańskich Indian. Co tym ...

5:12

Przegląd nowoczesnych technologii, w które wyposażeni są żołnierze. Widzowie zobaczą m.in. to, jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i robotów-kamer. Twórcy serii podglądają, jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich ...

5:12

Przegląd nowoczesnych technologii, w które wyposażeni są żołnierze. Widzowie zobaczą m.in. to, jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i robotów-kamer.

5:36

Ric Savage jest byłym zawodowym zapaśnikiem. Teraz jest łowcą skarbów. Razem ze swoim zespołem wyrusza na poszukiwania kosztowności ukrytych w ogródkach Amerykanów. Ric Savage i jego ekipa są w Ashville w Północnej Karolin, gdzie prowadzą poszukiwania przedmiotów należących do bimbrowników z czasów prohibicji. Czy tym razem ...

5:36

Czołówka powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie stała się głównym ośrodkiem produkcji filmowej. Tworzono w niej Polską Kronikę Filmową i dziesiątki filmów propagandowych. W programie można będzie zobaczyć najciekawsze materiały wytwórni.

5:36

Czołówka powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie stała się głównym ośrodkiem produkcji filmowej. Tworzono w niej Polską Kronikę Filmową i dziesiątki filmów propagandowych. W programie można będzie zobaczyć najciekawsze materiały wytwórni.