Program TV

Sobota (2019-11-16)

 
6:55
Program bez ograniczeń wiekowych
7:30

Przegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.

7:55
Program bez ograniczeń wiekowych
8:30
Program od lat 7
Serialowa nostalgia - Zmiennicy - Dziewczyna do bicia - odc. 3/15, Polska 1986
Reż. Stanisław Bareja
Wyk. Mieczysław Hryniewicz jako Jacek Żytkiewicz, Ewa...

Prześmiewczy obraz Polski pełnej codziennych matactw jej obywateli w epoce głębokiego socjalizmu. Kasia zaczyna mieć dość swojej niewdzięcznej pracy. Przez kilka godzin dziennie musi znosić uciążliwe towarzystwo żony prezesa Koniuszki, a do jej obowiązków należy jeszcze odbieranie ze szkoły ich niegrzecznego syna. Podczas ...

9:35
Program od lat 12
Tygodnik kulturalny - magazyn kulturalny, Polska 2016-2019

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych tygodnia.

10:25
Program od lat 12
Dokument tygodnia - Neon - film dokumentalny, Polska 2012
Reż. Eric Bednarski

Historia warszawskich neonów, reliktów okresu PRL-u. Film ukazuje ich funkcjonowanie jako elementu miejskiej architektury zaczerpniętego z kapitalistycznego świata konsumpcji. Film wzbogacono wywiadami z twórcami świetlnych reklam, architektami, historykami sztuki i varsavianistami. Wykorzystano w nim także bogaty materiał archiwalny, ...

11:25
Program bez ograniczeń wiekowych
Śląskie 4 YOU - reportaż, Polska 2019

Cykl przedstawia wybitne osobowości oraz uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież z województwa śląskiego. Twórcy pokazują wyjątkowe osiągnięcia przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki.

11:45
Program bez ograniczeń wiekowych
Pinokio - film familijny, Niemcy, Francja, Włochy 1972
Reż. Luigi Comencini
Wyk. Nino Manfredi jako Geppetto, Gina Lollobrigida, Vittorio...

Osamotniony stolarz Geppetto (Nino Manfredi) struga kukiełkę, której nadaje imię Pinokio. Maluch (Andrea Balestri) ucieka z domu. Przeżywa wiele niebezpiecznych przygód. Pod wpływem zdobytych doświadczeń staje się prawdziwym, kochającym dzieckiem. Czuwa nad nim wróżka (Gina Lollobrigida). Jedna z najwybitniejszych adaptacji ...

 
14:10
Program od lat 12
Sobota z animacją - Tajemnica szyfru Marabuta - film animowany, Polska 1980
Reż. Maciej Wojtyszko

Kinowa wersja znanego serialu telewizyjnego dla najmłodszych widzów. Słynni detektywi - pies Kajetan Chrumps i kot Makawity - prowadzą dochodzenie w sprawie uprowadzenia reżysera filmowego, Glusia. Śledztwo przez długi czas nie przynosi rezultatów. Wkrótce jednak zgłasza się do nich sam zaginiony. Przyprowadza on Tarapata, który ...

15:25
Program od lat 12

Opowieść o miejscach wpisanych w rejestr pomników historii. Terminem tym określa się zabytek nieruchomy o szczególnym znaczeniu dla kultury Polski. Jest on ustanawiany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej specjalnym rozporządzeniem na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

15:40
Program od lat 12
Szlakiem Kolberga - Kuba Więcek Polska 2018
Reż. Grzegorz Jankowski

Sylwetki artystów ludowych o ciekawych osobowościach, którzy kontynuują działania folklorysty i etnografa, Oskara Kolberga. Każdy odcinek prezentuje podróż w inny region Polski, a role przewodników pełnią znani polscy muzycy.

16:10
Program od lat 12
One. Kobiety kultury - Katarzyna Pakosińska Polska 2019
Prow. Łukasz Orbitowski

Pisarz Łukasz Orbitowski, laureat Paszportu "Polityki" za powieść "Inna dusza", zaprasza do programu polskie artystki. Rozmawia z nimi o ich twórczości i pokazuje, jak wpływają na lokalną kulturę.

16:45
Program od lat 12
Retro kino - Intruz - thriller, USA 1946
Reż. Orson Welles
Wyk. Edward G. Robinson jako Mr. Wilson, Loretta Young jako...

Inspektor Wilson jest członkiem Komisji do spraw Zbrodni Wojennych. Poszukuje Kindlera, który ukrywa się pod zmienioną tożsamością. By tego dokonać, uwalnia wspólnika zbrodniarza i podąża jego śladem.

 
18:25
Program od lat 12
Dranie w kinie - magazyn kulturalny, Polska 2018-2019
Prow. Krzysztof Kłopotowski, Jakub Moroz

Punktem wyjścia dyskusji Krzysztofa Kłopotowskiego i Jakuba Moroza jest film. Biorą oni na warsztat zarówno kino artystyczne, jak mainstreamowe. Nie tylko recenzują wybrane pozycje, lecz także odwołują się do historii filmu, prezentując szerszy kontekst najnowszych produkcji.

19:10
Program od lat 12
AC/DC: Recydywa Rocka - film dokumentalny, USA 2014
Reż. Tom O'Dell

Opowieść o jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych. W ciągu kilku lat muzycy formacji AC/DC przenieśli się z kameralnych australijskich scen na wypełnione po brzegi stadiony całego świata. Ich album z 1980 roku "Back in Black" jest wciąż jedną z najlepiej sprzedających się płyt.

20:30
Program od lat 12
Bilet do kina - Złota dama - film biograficzny, Wielka Brytania 2015
Reż. Simon Curtis
Wyk. Helen Mirren jako Maria Altmann, Ryan Reynolds jako Randy...

Historia słynnego portretu zwanego "Złotą Adelą", łącząca wątki z okresu secesji, zbrodni nazistów w czasie wojny i współczesnej batalii sądowej. W roli potomkini właścicieli dzieła, która domaga się zwrotu zagrabionego obrazu, wystąpiła Helen Mirren - laureatka Oscara za "Królową".

22:25
Program od lat 12
INXS: Mystify - Live at Rockpalast - koncert, Niemcy 1997

Występ australijskiej grupy INXS zarejestrowany na Festiwalu Loreley w Niemczech - jeden z ostatnich w oryginalnym składzie. Pięć miesięcy później doszło do tragedii. Wokalista Michael Hutchence popełnił samobójstwo.

00:00
Program od lat 16
Seans kultowy - Przełomy Missouri - western, USA 1976
Reż. Arthur Penn
Wyk. Jack Nicholson jako Tom Logan, Marlon Brando jako Robert...

Montana, lata 80. XIX wieku. Tom Logan (Jack Nicholson) jest przywódcą bandy koniokradów. Na pionierskich jeszcze terenach porządku pilnują regulatorzy, pełniący funkcje szeryfa, sędziego i kata. Jednym z nich jest Robert Lee Clayton (Marlon Brando), opłacany przez Davida Braxtona. Logan, który planuje kolejną kradzież, dla ...

2:10
Program od lat 12
Performance - magazyn kulturalny

Spotkanie z twórcami polskiej sztuki niszowej, działającymi w niewielkich galeriach artystycznych.

2:40
Program od lat 12
Wieczór kinomana - Wystarczy być - komediodramat, USA, Wielka Brytania, Japonia, RFN 1979
Reż. Hal Ashby
Wyk. Peter Sellers jako Chance - Chauncey Gardiner, Shirley...

Ogrodnik Chance wpada pod samochód biznesmena i trafia do jego rezydencji. Wkrótce Chance staje się obiektem zainteresowania mediów. Zyskuje powszechny szacunek.

5:00
Program od lat 16
Magazyn Rolling Stone: Reportaże znad krawędzi - odc. 2, USA 2017
Reż. Blair Foster, Alex Gibney
Wyk. Cameron Crowe jako Himself, Jeff Daniels jako Rolling...

Filmowcy przedstawiają ostatnich pięćdziesiąt lat historii amerykańskiej muzyki, polityki i kultury popularnej - wszystko to z perspektywy kultowego magazynu "Rolling Stone". Twórcy pisma od zawsze rozumieli, że rock'n'roll to coś więcej niż tylko kolejny gatunek muzyczny. Dla nich to kulturalna siła, która wpłynęła na oblicze ...

5:50