Natura w Jedynce - Zakochani są wśród zwierząt - Małpy

2019-02-12
12:55
TVP 1

Francja 2016  

Seria dokumentalna opowiadająca o uczuciach towarzyszących dzikim zwierzętom. Przedstawiciele fauny wykazują się instynktami, ale podobnie jak ludzie są opiekuńczy wobec swego potomstwa, przywiązują się do innych osobników ze swego gatunku i cierpią, gdy tracą bliskich. Na uwagę zasługują zdjęcia odzwierciedlające piękno Australii, afrykańskiej sawanny i bujnych lasów. Mało kto wie, że małpy w zależności od gatunku różnią się umiejętnościami, sposobem życia, zachowaniem i okazywaniem swych uczuć. W zależności od środowiska są samotnikami lub żyją gromadnie. Różnice bywają subtelne. Łatwo to zaobserwować na przykładzie makaków berberyjskich z Maroka i tych japońskich. Te ostatnie mieszkają najbardziej na północ spośród wszystkich małp. Widzowie poznają zwyczaje wspominanych makaków, orangutanów oraz pawianów masajskich. Twórcy dokumentu szczególną uwagę poświęcają iskaniu, które wzmacnia więź między zwierzętami, a u samic uwalniając endorfiny, sprzyja gotowości do prokreacji. Pawiany słyną z porywczej natury. Często między nimi dochodzi do konfliktów, a nawet niewinna zabawa może przerodzić się w walkę o przywództwo. Z najnowszych badań wynika, że ssaki naczelne są krewnymi człowieka o własnej tożsamości.

Program przeznaczony dla widzów od lat 12.
Program nadawany w języku polskim.
Czas trwania: 51 min
Reżyseria: Laurent Charbonnier,
 

Poprzedni i następny program na kanale TVP 1.


<< 12:40 - Magazyn rolniczy

TVP 1
2019-02-12 (wtorek) 12:40

Magazyn rolniczy

Twórcy programu prezentują kolejne etapy tworzenia produktów spożywczych. Sprawdzają m.in. jak powstają sery, wędliny, przetwory i soki. Przy okazji szukają różnic w produkcji żywności konwencjonalnej i ekologicznej.

14:00 - Elif >>

TVP 1
2019-02-12 (wtorek) 14:00

Elif - odcinek 423

Melek (Selin Sezgin) pracowała kiedyś jako służąca u bogatej rodziny Emiroglu. Zakochała się w Kenanie, najstarszym synu pracodawców, i niebawem zaszła w ciążę. Matka jej wybranka nie zaakceptowała tego związku i odprawiła służącą. Melek odeszła, pozostawiając Kenana w przekonaniu, że to ona go porzuca. Nie powiedziała mu ...Wyraź swoją opinie na temat tego programu.

 
Tytuł
 
Treść
 
Podpis
 
Prosze przepisać kod z obrazka w poniższe pole.
 
 

Dodaj opinię

 

Polecamy

     
HBO2
2019-12-07
19:25
Fałszywe powody - dramat sensacyjny
5 / 10
Prezydent USA George W. Bush planuje przeprowadzić inwazję zbrojną w Iraku. Oficjalnie misja ma na celu zapobieżenie użycia broni masowego rażenia przez Saddama Husseina....
TVN 7
2019-12-07
17:45
Wszystko stracone - dramat przygodowy
6 / 10
Ocean Indyjski. Samotny żeglarz (Robert Redford) traci łączność z lądem. Na uszkodzonej łodzi próbuje dotrzeć do brzegu.
Disney XD
2019-12-07
19:00
4 / 10
Kaczor Donald zabiera Hyzia, Dyzia i Zyzia do odludnej rezydencji Sknerusa McKwacza. Na miejscu bohaterowie odkrywają rodzinne sekrety i rzucają się w wir przygód.