Historia w postaciach zapisana - Królowa Wiktoria

2019-06-18
14:25
TVP Historia

Francja 2013  

Cykl biograficzny pokazujący losy najbardziej charakterystycznych postaci historii europejskiej. W programie wykorzystano materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów. Królowa Wiktoria, która stała na czele Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii przez blisko 64 lata, uważana jest za najznamienitszą monarchinie Anglii. Epoka, w której żyła, nazywana jest od jej imienia epoką wiktoriańską. Dokument ukazuje nie tylko życie królowej, ale także miejsca z nią związane: rezydencje Osborne i Balmoral, zamek Eu w Normandii czy Wersal. Wiktoria była najpotężniejszą władczynią XIX wieku, rządziła jedną czwartą ludności na świecie. Królowa chętnie korzystała z ówczesnych wynalazków, takich jak kolej i kino. Lubiła bale. Zmarła 2 stycznia 1901 roku, a jej ciało pochowano w mauzoleum w parku w Windsorze.

Program przeznaczony dla widzów od lat 12.
 

Poprzedni i następny program na kanale TVP Historia.


<< 13:25 - Podwodny grobowiec - tragedia HMS Hood

TVP Historia
2019-06-18 (wtorek) 13:25

Podwodny grobowiec - tragedia HMS Hood

Autorzy przedstawiają kulisy jednej z największych bitew morskich II wojny światowej. W rejonie Cieśniny Duńskiej, na zachód od Islandii, przestarzały brytyjski krążownik HMS Hood został trafiony przez załogę Bismarcka, nowoczesnego niemieckiego pancernika, i w ciągu zaledwie trzech minut zatonął.

16:15 - Marzyciele - Ozjasz Thon >>

TVP Historia
2019-06-18 (wtorek) 16:15

Marzyciele - Ozjasz Thon

Cykl prezentujący sylwetki Polaków, którzy podjęli walkę o niepodległość Ojczyzny oraz byli związani z Krakowem. W czasie rozbiorów i utraty polskiej państwowości dawna stolica Polski stała się centrum myśli niepodległościowej. Miasto było miejscem licznych powstań, spisków, konspiracji oraz batalii. Dążenia ...Wyraź swoją opinie na temat tego programu.

 
Tytuł
 
Treść
 
Podpis
 
Prosze przepisać kod z obrazka w poniższe pole.
 
 

Dodaj opinię

 

Polecamy

     
CANAL+ Film
2019-11-12
18:25
Bez śladu - thriller
4 / 10
Gayle Benson zajmuje się rozpowszechnianiem zakazanych i podejrzanych pigułek, które rzekomo mają przyspieszać proces odchudzania. Thad jest pośrednikiem w tym biznesie....
Cinemax
2019-11-12
4:30
4 / 10
Rok 1938. Amerykanie są przekonani, że ich kraj został zaatakowany przez kosmitów. W miasteczku w New Jersey wiele osób wierzy, że została im noc życia. Niektórzy...
TNT
2019-11-12
6:00
Rewolwer - western
6 / 10
Angie i jej córki zostają porwane przez Indian. Mąż kobiety i zakochany w niej sąsiad ruszają im na ratunek.