Dziewczyna szuka miłości

2020-01-18
2:45
TVP Historia

film obyczajowy
Polska 1938  

Młody, przystojny ślusarz, mieszkaniec ubogiego przedmieścia i niewykwalifikowany lotnik, Jerzy Zamiejski, konstruuje samolot. Pewnego dnia poznaje brazylijskiego milionera Tomasza Kotlicę i jego córkę Janinę, w której zakochuje się z wzajemnością. Ich plany bezskutecznie usiłuje pokrzyżować zazdrosny o dziewczynę konkurent, Witold Siemacki. Dzięki Kotlicy Jerzemu udaje się ukończyć politechnikę i szkołę lotniczą. Buduje nowy samolot i wyrusza nim w podróż do Rio de Janeiro. W tym czasie milioner omawia otwarcie linii lotniczej łączącej Polskę z Brazylią. Polonia, która miałaby finansować projekt, stawia jeden warunek: samolot Zamiejskiego musi wylądować bez żadnych problemów. Niestety, podczas lotu pilot ma problemy z radiem i samolot przez kilka godzin leci złym kursem. Mimo problemów Jerzemu udaje się dolecieć do Rio. Zwycięstwo, które odniósł łączy go na zawsze z ukochana Janiną.

Program przeznaczony dla widzów od lat 7.
Czas trwania: 1 h 11 min
Ocena: 3/10
Obsada: Tamara Wiszniewska jako Janina, córka Kotlicy, Mieczysław Cybulski jako konstruktor i pilot Jerzy Zamiejski, Stanisława Wysocka jako matka Jerzego, Jan Kurnakowicz jako Tomasz Kotlica, milioner brazylijski, Mieczysław Milecki jako konkurent do ręki Janiny, Maria Chmurkowska jako Felcia, Kazimierz Szubert jako Wicek, Józef Orwid jako Filip Zamiejski, Franciszek Dominiak jako Korzoń, Gustaw Buszyński, Jerzy Chodecki jako w czołówce imię: Mieczysław, Jadwiga Bukojemska, Stefan Hnydziński jako oficer w szkole w Bielsku, Jan Ciecierski jako akcjonariusz, Bronisław Dardziński,
Reżyseria: Romuald Gantkowski,
 

Poprzedni i następny program na kanale TVP Historia.


<< 1:45 - Polska i świat z historią w tle - Famadihana. Spotkanie życia i śmierci

TVP Historia
2020-01-18 (sobota) 1:45

Polska i świat z historią w tle - Famadihana. Spotkanie życia i śmierci

Autorzy programu prezentują przełomowe wydarzenia z historii Polski i świata. Odcinek przedstawia niezwykłą ceremonię przewijania zwłok na Madagaskarze. Odbywa się ona raz na siedem lat i znana jest jako 'Famadihana'. Obrzęd ma za sobą wielowiekową tradycję.

4:10 - Zakończenie programu >>

TVP Historia
2020-01-18 (sobota) 4:10

Zakończenie programuWyraź swoją opinie na temat tego programu.

 
Tytuł
 
Treść
 
Podpis
 
Prosze przepisać kod z obrazka w poniższe pole.
 
 

Dodaj opinię

 

Polecamy

     
HBO
2020-03-03
1:30
Hollywoodland - dramat obyczajowy
6 / 10
Hollywood, 1959 rok. George Reeves, gwiazdor serialu "Przygody Supermana", ginie w swoim mieszkaniu. Policja stwierdza samobójstwo. Matka George'a nie wierzy w taką wersję...
CBS Europa
2020-02-28
15:00
3 / 10
Znudzony życiem na Olimpie Herkules trafia do amerykańskiej metropolii. Dzięki nowo zawartym znajomościom zostaje sławnym zapaśnikiem.
Kino TV
2020-03-01
4:15
Turek - dramat obyczajowy
5 / 10
Bracia Ediz, Timur i Bora są tureckimi emigrantami w Belgii. Przeżywają rozterki związane z różnicami między tradycją a nowoczesnością.