Czwartkowy klub filmowy - Opowieść wiosenna

2020-04-02
21:45
TVP Kultura

film obyczajowy
Francja 1990  

Jeanne (Anne Teyssedre), nauczycielka filozofii w podparyskim liceum, mieszka ze swoim narzeczonym w jego kawalerce. Kiedy mężczyzna wyjeżdża, Jeanne wraca na jakiś czas do swojego mieszkania. Udostępniła je na kilka dni kuzynce, która przyjechała do stolicy na egzaminy. Jeanne nie czuje się w jej towarzystwie zbyt swobodnie i korzysta z zaproszenia młodej pianistki Natachy (Florence Darel). Mieszka ona w dużym mieszkaniu swojego ojca Igora (Hugues Quester). Mężczyzna często wyjeżdża służbowo lub przebywa ze swoją młodziutką partnerką Evą (Eloise Bennett). Natacha i Eva serdecznie się nie znoszą. Córka Igora wolałaby, żeby ojciec spotykał się z sympatyczną Jeanne. Postanawia pozbyć się nielubianej kochanki ojca i oskarża ją o kradzież naszyjnika - cennej rodzinnej pamiątki. "Opowieść wiosenna" rozpoczyna cykl filmów Erica Romera "Opowieści czterech pór roku". Jest to kameralny obraz o przyjaźni dwóch różnych kobiet oraz o przypadku.

Program przeznaczony dla widzów od lat 12.
Czas trwania: 1 h 42 min
Ocena: 6/10
Obsada: Anne Teyssedre jako Jeanne, Hugues Quester jako Igor, Florence Darel jako Natacha, Eloise Bennett jako Eve, Sophie Robin jako Gaëlle, Marc Lelou jako Gildas, François Lamore jako William,
Reżyseria: Eric Rohmer,
Scenariusz: Eric Rohmer,
 

Poprzedni i następny program na kanale TVP Kultura.


<< 21:35 - Czwartkowy klub filmowy - Wstęp do filmu "Opowieść wiosenna"

TVP Kultura
2020-04-02 (czwartek) 21:35

Czwartkowy klub filmowy - Wstęp do filmu "Opowieść wiosenna"

23:30 - Myśli na ten czas - Ks. Henryk Paprocki. Miłość >>

TVP Kultura
2020-04-02 (czwartek) 23:30

Myśli na ten czas - Ks. Henryk Paprocki. Miłość

Duchowni rzymskokatoliccy, protestanccy i prawosławni oraz osoby świeckie przedstawiają filozoficzne i kulturoznawcze spojrzenia na słowa oraz dzieła wybitnych postaci religii i kultury w kontekście Wielkiego Postu. Mówią m.in. o malarstwie, nauce, kinie, pracy, odpowiedzialności i pokorze. Wśród zaproszonych do udziału w cyklu ...Wyraź swoją opinie na temat tego programu.

 
Tytuł
 
Treść
 
Podpis
 
Prosze przepisać kod z obrazka w poniższe pole.
 
 

Dodaj opinię

 

Polecamy

     
HBO
2020-05-25
17:55
4 / 10
W Londynie dochodzi do zamachu na archiwum Gwiezdnej Floty. Sprawcą ataku okazuje się John Harrison. Wkrótce uderza ponownie. Ginie wielu świetnych dowódców, w tym admirał...
Cinemax2
2020-05-25
18:50
Mirai - film animowany
7 / 10
Pewien chłopiec odkrywa magiczny ogród, który pozwala mu podróżować w czasie i spotykać swoich krewnych z przeszłości. Towarzyszy mu młodsza siostra z przyszłości.
FilmBox Extra HD
2020-05-25
2:15
Skok Henry'ego - komedia kryminalna
5 / 10
Henry zostaje skazany za napad na bank, którego dokonali jego znajomi. W więzieniu zaprzyjaźnia się z oszustem. Po wyjściu na wolność postanawia dokonać skoku.
     

X