Mój dług

2022-11-22
22:55
CANAL+ PREMIUM

dramat kryminalny
Polska 2021  

Młody biznesmen Sławomir Sikora (Bartosz Sak) ma spędzić 25 lat w więzieniu. Został skazany za podwójne morderstwo. Zbrodni dopuścił się, próbując pozbyć się szantażysty, który zniszczył mu życie. Trafia za kratki, gdzie musi walczyć o przetrwanie wśród recydywistów i bandytów, którzy mają na koncie najcięższe przestępstwa. Odizolowany od bliskich codziennie toczy brutalną grę o życie i zachowanie godności. Uczy się, jak lawirować wśród czyhających z każdej strony zagrożeń. Nie daje się jednak złamać, a wsparcie znajduje u Hektora (Piotr Stramowski), uciekiniera z Legii Cudzoziemskiej, z którym się zaprzyjaźnia. Nowa nadzieja wstępuje w niego wraz z pojawieniem się Ewy (Olga Bołądź), działaczki na rzecz praw człowieka. Dzięki niej Sikora zaczyna wierzyć, że nie wszystko jeszcze stracone. Denis Delic wraca do głośnej historii, którą opowiedział we wstrząsającym "Długu" Krzysztof Krauze. W 2004 roku ukazała się książka Sławomira Sikory "Mój dług", a on sam współpracował z twórcami filmu. Starał się dbać o to, by na planie pilnowano realiów więziennego życia.

Program przeznaczony dla widzów od lat 16.
Czas trwania: 1 h 33 min
Ocena: 4/10
Obsada: Bartosz Sak jako Sławomir Sikora, Piotr Stramowski jako Hektor, Olga Bołądź jako Ewa, Marcin Januszkiewicz jako Greg, Anna Karczmarczyk jako Agata, Piotr Polk jako prokurator, Małgorzata Bogdańska jako sędzia, Małgorzata Sadowska jako psychiatra, Ryszard Kalisz, Marcin Borchardt jako "Gruby", Bartosz Picher jako "Jolo", Piotr Miazga jako "Grabo", Mateusz Czwartosz jako Seba, Michał Pietrzak jako Bogdan, Marcin Zarzeczny jako Adam, Kacper Sasin jako Jarek, Damian Krajczyk jako Romek, Piotr Grabowski jako strażnik, Wojciech Czerwiński jako strażnik,
Reżyseria: Denis Delić,
Scenariusz: Andrzej Sobek,
 

Poprzedni i następny program na kanale CANAL+ PREMIUM.


<< 00:00 -

CANAL+ PREMIUM
(czwartek) 00:0000:00 - >>

CANAL+ PREMIUM
(czwartek) 00:00

Wyraź swoją opinie na temat tego programu.

 
Tytuł
 
Treść
 
Podpis
 
Prosze przepisać kod z obrazka w poniższe pole.
 
 

Dodaj opinię

 

Polecamy

     
TVP Seriale
2023-03-21
9:50
5 / 10
Opowieść o pozornie spokojnym życiu wielkiej rodziny Lubiczów, próbującej radzić sobie w polskiej codzienności.
FilmBox Extra HD
2023-03-21
4:10
Panna Nikt - komedia
5 / 10
Sarah, sekretarka w firmie farmaceutycznej, awansuje na konsultanta. Teraz nieśmiała Sarah zmienia się w kobietę dążącą do celu po trupach.
FilmBox Premium HD
2023-03-21
21:00
Słońce i miłość - komedia romantyczna
4 / 10
Wzruszająca historia rozgrywająca się w słonecznym, śródziemnomorskim klimacie.
     

X