Teatr Telewizji - Kaprys

2019-11-12
20:30
TVP Kultura

sztuka gerharda hauptmanna
Polska 1997  

Dwóch pijanych włóczęgów trafia na książęcy dwór. Zgromadzone tam eleganckie towarzystwo postanawia zabawić się ich kosztem. Przebierają ich. Jeden z nich zostaje królem, a drugi kobietą. Gdy się budzą, dworzanie zaczynają im oddawać honory. Na ich cześć wydają ucztę. Towarzystwo z rozbawieniem obserwuje, jak dwóch włóczęgów wczuwa się w zupełnie nowe życiowe role. Świeżo wykreowany król poznaje smak władzy. Używa jej z bezwzględnością i okrucieństwem. Jednak w końcu salonowe towarzystwo rezygnuje ze swojej udawanej uległości. Włóczędzy uświadamiają sobie, że byli jedynie zabawkami w rękach tych ludzi. Zostają wyrzuceni z pałacu. Znów zakładają nędzne łachmany i wracają do swojego świata. Telewizyjna rejestracja pantomimy Henryka Tomaszewskiego według sztuki Gerharda Hauptmanna pt. "Schluck und Jau", w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Program przeznaczony dla widzów od lat 12.
Czas trwania: 1 h 29 min
Obsada: Łukasz Jurkowski, Aleksander Sobiszewski, Artur Grochowiecki, Anna Nabiałkowska, Krzysztof Antkowiak, Andrzej Kempa, Renata Spinek, Zbigniew Szymczyk, Jerzy Reterski, Krzysztof Roszko,
Reżyseria: Henryk Tomaszewski,
 

Poprzedni i następny program na kanale TVP Kultura.


<< 20:00 - Informacje kulturalne

TVP Kultura
2019-11-12 (wtorek) 20:00

Informacje kulturalne

Przegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.

22:10 - Lekkie obyczaje - Dope >>

TVP Kultura
2019-11-12 (wtorek) 22:10

Lekkie obyczaje - Dope

Lata 90. Zdolny uczeń liceum Malcolm (Shameik Moore) mieszka na ubogich przedmieściach Los Angeles. Ambitny chłopak pragnie dostać się na Harvard. Dobre wyniki w nauce i niecodzienne zainteresowania sprawiają, że często staje się obiektem drwin rówieśników. Stara się unikać kłopotów, nie wchodząc w drogę młodocianym ...Wyraź swoją opinie na temat tego programu.

 
Tytuł
 
Treść
 
Podpis
 
Prosze przepisać kod z obrazka w poniższe pole.
 
 

Dodaj opinię

 

Polecamy

     
PULS 2
2021-01-17
10:40
5 / 10
Dzielny Lucky Luke po raz kolejny udaremnia nikczemne zamiary największych przestępców na Dzikim Zachodzie, niegodziwych braci Daltonów.
Kino TV
2021-01-17
7:15
Zaślubiny - komedia
4 / 10
Henry i Rebecca postanawiają się pobrać. Nadchodzi czas spotkania z rodzicami. Choć zakochani chcą jak najlepiej, zaczynają się problemy.
CANAL+ PREMIUM
2021-01-18
4:05
Persona non grata - dramat obyczajowy
6 / 10
Wiktor Leszczyński (Zbigniew Zapasiewicz), ambasador Polski w Urugwaju, na pogrzebie żony spotyka wiceministra spraw zagranicznych Rosji, Olega (Nikita Michałkow). Przyjaźnił...
     

X